מה זה דנסטן שפת התינוקות- שאלות ותשובות


 למה התינוק שלי בוכה?

 התינוק בוכה ללא סיבה?

 איך לטפל בתינוקת שלי בימים הראשונים?

 מה זה כמו הלוחשת לתינוקות?

 איך להרגיע תינוק מהר?

 איך להרדים תינוק בין חודש?

 

אלה רק חלק מהשאלות ששואלים אותי כל יום. והתשובה שאני נותנת היא תמיד אותה תשובה

תלמדו דנסטן

אז מה זה דנסטן בעצם?

שמחה ששאלת. לפניך כל התשובות:

דנסטן, שפת התינוקות, היא הצלילים שהתינוקות משמיעים מהרגע שיצאו מהבטן. זו שפה רפלקסיבית אוניברסלית, מבוססת מחקרית, המאפשרת להבין את הבייבי בכל רגע נתון, כשהיא רגועה וכשהוא צווח את נשמתו. דנסטן אינה שיטה או דרך. דנסטן משמעה לדעת את חמשת הצלילים העיקריים שהתינוקות משמיעים מהיום שנולדו ולאפשר מענה מדויק ונכון לצרכיהם.

רפלקסיבית? אוניברסלית? מה? 

כל תינוק בעולם נולד עם רפלקסים. כמו רפלקס האחיזה או רפלקס החיוך כך גם הבכי הוא רפלקסיבי. התינוקות משמיעים קולות וצלילים ולצלילים יש משמעות. כל בכי מצביע על צורך אחר: רעב, עייפות, גרפס, חוסר נוחות, או כאב בטן. לפי הקולות שהם משמיעים אפשר להבין מה הם צריכים ב-מ-ד-ו-י-ק.  כן, זה כל כך פשוט.

מה נעשה במחקר בעצם?

בשנת 1999 נעשה מחקר רשמי ואיכותני באוסטרליה שבדק את הצלילים והקולות בשילוב שפת הגוף שתינוקות בני יומם משמיעים. מטרת המחקר הייתה להפריד בין סוגי הצלילים ולאבחן איזה בכי או קול מביע איזה צורך. לאחר מכן המחקר בוצע גם בבריטניה וארצות הברית. בכל המדינות הללו חיים מהגרים רבים, כך שבסופו של דבר נחקרו מעל 1000 תינוקות, מ-30 מוצאים שונים, מכל רחבי העולם המודרני וצאצאי השבטים העתיקים. המחקר נערך ברובו עד שנת 2006 ונמשך גם היום (מעל 10 שנות מחקר). במהלך המחקר בדקו החוקרים אילו צלילים וקולות משמיעים התינוקות ועל איזה צורך הם מצביעים, וכך גילו את 5 ה”מילים”. ניתן לקרוא על המחקר המלא כאן.

למה קוראים לזה דנסטן?

לאישה ש”עלתה” על הצלילים האלה לראשונה, והתחילה את המחקר, קוראים פריסילה דנסטן. פריסילה דנסטן ילדה את בנה הבכור ב1998 ומשום היותה מוסיקאית מחוננת, היא שמה לב לצלילים שונים אותם משמיע טום, הבן שלה. לאחר שהבינה גם תינוקות אחרים בעזרת זיהוי הקולות שלהם פנתה לביצוע מחקר בנושא.  ולכן קוראים לדנסטן כך ולא בייביטוק למשל. כפי שחוקר חלל מוצא כוכב חדש והכוכב נקרא על שמו (או שם על פי בחירתו) כך גם השפה הזאת. לא מדובר בהמצאה של יש מאין, אלא בדבר שהיה קיים תמיד, ועכשיו נקרא בשם ברור. שפת התינוקות של דנסטן או כוכב אורנוס

מי יכול ללמוד את זה?

כולם! כל הורה (אבא או אמא) יכול ללמוד דנסטן בקלות. הסדנה מאפשרת למידה, הבנה, תרגול, וכן ליווי לאחריה ויישום מהיר בחיי היום יום. מרגע הלידה או תוך כדי הסדנה כבר תבחינו בשינוי.

אני מבינה את התינוק/ת שלי. למה אני צריכה את זה?

נכון, את אמא נהדרת גם בלי דנסטן ואפשר להסתדר בלי זה. אבל אם יש ילדים גדולים יותר, אם יש סבתא או אבא שמטפלים, אם את יוצאת מחוץ לבית לפעמים, ואם יש רגעים שאת פשוט עסוקה בעוד דברים חוץ מהבייבי…. את והמשפחה שלך צריכה דנסטן. כל כך הרבה פעמים אמרו לי “הוא ערני מדי, הוא בכלל לא עייף, למה את מרדימה אותו?” וחמש דקות אח”כ הילד כבר ישן. בעזרת דנסטן ידעתי להקשיב לבייבי ולא ל”רעשי הרקע” שמסביב. לפעמים אני היא שיצרתי את “רעשי רקע” כשהנחתי הנחות ויצרתי ציפיות לא תואמות לבייבי.

איפה אפשר ללמוד דנסטן שפת התינוקות ?

דנסטן שפת התינוקות ניתן ללמוד על ידי סדנאות. בסדנה, שאורכת כמעט 4 שעות, לומדים את ה”מילים”. כמובן שגם לומדים איך להגיב ולטפל בכל סיטואציה, מתרגלים, לומדים את שפת הגוף והקניית הרגלים נכונים  שיקלו עליכם ועל הבייבי. בסיום הסדנה מקבלים דיסק או דיסק-און-קי מקורי (כלול במחיר הסדנה) וליווי של שבועיים. מומלץ ביותר להיעזר ולשלוח סרטונים ושאלות. רק ככה תוכלו פשוט ליהנות מהתינוקות.

מאיזה גיל צריך ללמוד את שפת התינוקות של דנסטן?

כמו שנאמר למעלה, השפה היא רפלקסיבית ולכן חשוב ללמוד אותה עוד בזמן ההיריון או בימים הראשונים לאחר הלידה. ככל שתלמדו מוקדם יותר יהיה לכם קל יותר. תינוקות הם רפלקסיביים במשך החודשים הראשונים לחיים שלהם (הטרימסטר הרביעי), ועד גיל ששה חודשים ניתן לשמוע אותם מדברים בדנסטנית.

הסדנה מתאימה להורים לתינוקות מרגע הלידה ועד 6 חודשים.
מוזמנים ליצור קשר 052-5585376 דפנה

איפה מתקיימת סדנת דנסטן שפת התינוקות?

הסדנה מתקיימת אצלכם בבית בכל תאריך ושעה שתבחרו או אצלי במפגש קבוצתי בתאריך קבוע וידוע מראש. אני מאמינה שתינוקות צריכים להיות בסביבה הטבעית שלהם כמה שיותר, ואישה אחרי לידה צריכה להרגיש הכי נוח בעולם על מנת שתהיה פנויה ללמידה. לכן אני באה אליכם הביתה בזמן שנוח לכם. ולא, אין לכם מה לדאוג מערימות הכביסה וכל זה, הכל בסדר.

לקביעת סדנה מוזמנים להיכנס לקישור הזה או להתקשר אלי (דפנה) 052-5585376
לבירור תאריכים לסדנאות הקרובות מוזמנים לעקוב אחרי דף הפייסבוק שלי כאן

התינוק שלי לא ישן בלילה זה יעזור לו?

כן! הורים רבים נאבקים עם ילדים ותינוקות סביב נושא השינה. ניתן לפתור את הבעיה בקלות על ידי הקניית הרגלי שינה נכונים מהיום הראשון- זאת כאשר יודעים מתי הם עייפים ולא רק מנחשים כי הם בוכים: אולי הבכי רומז לכאב בטן או לחוסר נוחות ולא לעייפות?? בלי דנסטן לא תבחינו בהבדל.

לתינוק שלי יש רפלוקס זה משנה?

כן ולא. כל עוד הבייבי נולד בזמן הוא רפלקסיבי ולכן מדבר בדנסטן ולא משנה אם יש לו רפלוקס או לא. מצד שני, זה כן משנה כי ניתן לאתר גם רפלוקס סמוי בעזרת דנסטן על פי הקולות שהתינוקות משמיעים. מלבד זאת, דנסטן מסייעת מאוד לדעת מתי ואם יש גרפס וכך מצמצמת משמעותית את כמות הפליטות. אז לא, זה לא משנה וכן, זה עוזר לדעת דנסטן.

רגע, ואם נולד לי פג?

כן, לרוב. המחקר של דנסטן שפת התינוקות, מבוסס על תינוקות בריאים שנולדו בזמן, היות ואלו הם רפלקסים בעצם. משום כך פגים לא צפויים לדבר בדנסטנית משום שהרפלקסים שלהם שונים או לא קיימים. עם זאת, הניסיון מראה שפגים רבים כן מדברים דנסטנית וכן מבטאים את הצרכים שלהם בצורה ברורה ועניינית. זה דורש מבדק קטן לפני כן אבל לרוב אפשרי.

אני מניקה,  הבייבי בכל מקרה כל הזמן עלי. למה אני צריכה את זה?

להניק זה נהדר. אין ספק שאת עושה את המקסימום ונותנת את הטוב ביותר.

את שמה לב למצבים שבהם התינוק בוכה אבל לא אוכל? נרדם עלייך לפני שהספיק לאכול ומתעורר רעב אחרי רבע שעה? האם את מכירה את הריתמוס של הבייבי? האם יש בעיות בהנקה או בתפיסה? והחצי השני שלך- איפה הוא בכל זה? בהמון סיטואציות קטנות אנחנו נותנות ציצי במקום לטפל נכון, כי ציצי הוא הכל – גם נחמה וגם אוכל. אבל האם לא עדיף לתת נחמה או אוכל כשהוא זקוק להם? ולא בסיטואציה שבה התינוק בוכה כי יש לו גרפס או תחושת חוסר נוחות?

לפני שאת רצה ליועצת הנקה וגם אם הכל בסדר, בעזרת דנסטן תדעי לתת לו מענה מדויק הרבה יותר.

התינוקת שלי אוכלת מבקבוק כל 3 שעות בדיוק כמו שצריך. ממש מיותר כל העניין הזה…

זה נפלא בעיני שבחרת את הדרך שמתאימה לך ואת שלמה עם זה, אבל תינוקות הם לא מכונה והם אף פעם לא עושים בדיוק את אותו הדבר בכל יום. אז איך תזהי מתי יש צורך בעוד אוכל או בעוד שינה אחרי שהתעורר 5 דקות אחרי שנרדם? ובכלל בשינה מה קורה? וגרפס? ומתי צריך להשתמש במוצץ ולא להאכיל עם בקבוק? ובקפיצות גדילה מה קורה? אולי יש כמה צרכים שאין להם מענה ויוצרים גלגל של תסכול לך ולתינוק? וכאשר את לא בבית או שהחצי השני מטפל בה? ובלילה מה קורה?

על כל השאלות האלה ועוד דנסטן עונה במדויק. פשוט מקשיבים למה שהתינוק אומר.

תשמעי זה נשמע טוב מכדי להיות נכון. זה באמת עובד?

אלפי תינוקות בכל העולם יגידו לך שכן. אלפי הורים יספרו לך שדנסטן שינה להם את החיים. הביטחון העצמי עלה, שיתוף הפעולה הזוגי השתפר, זמן התפנה ושקט נכנס לחיי משפחה. היתרונות האלו ורבים אחרים הם משמעותיים.

מוזמנים ליצור קשר – דפנה

 052-5585376

 

הנה דוגמה קטנה מהחיים:

 

 


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *