בטן שטוחה- 5 טיפים שמביאים תוצאות


עברו שלושה חודשים מהלידה של שליו, הילד הרביעי שלי, ואני חזרתי להראות כמו לפני הלידה.
איך אני עושה את זה? התשובות בפנים (ולא, זה לא רק ספורט או גנים).

1.יציבה נכונה-

הבטן שלנו, כמו הגב, נמצאת במרכז הגוף ומתוך כך יש לה תפקיד משמעותי וחשוב.
בתוך הבטן יש 4 שכבות עיקריות של שרירים: הישר בטני (ש”עושה קוביות”), שניים אלכסונים (אלכסון פנימי ואלכסון חיצוני- שמבצעים הפניות בעיקר), והרחב בטני (טרנסוורס- ששומר על יציבה ולחץ תוך בטני). השרירים הללו שומרים על כל האיברים הפנימיים (הקיבה וכו’) בחלל הבטן. אז נכון, פעילות גופנית ממוקדת לא תביא בהכרח לעיצוב הבטן. שומן לא יורד ממקום ספציפי בגוף אלא באופן כללי אז לא (רק) כפיפות בטן יעזרו פה, אבל היציבה שלנו תיתן לנו חזות אחרת לגמרי וזה מה שיעשה את השינוי.
כשאנחנו עולים במשקל או כשאנחנו מתמודדות עם הריונות, גם הרצועות שמחברות את השרירים לעצמות, נמתחות. ואז חלוקת המשקל על העצמות לא מאוזנת ואנחנו מתקבעים על זה. יוצא מזה שאנחנו לא רק עם “צמיגים” אלא שאנחנו גם מבליטים אותם יותר ממה שהם בולטים באמת. הישבן בולט החוצה והבטן נמרחת לפנים. לכן, אם נעמוד בצורה זקופה אבל משוחררת (אנחנו לא רובוט) ואם נכניס קצת את הבטן לאורך כל שעות היום (בעיקר את הרחב בטני) היציבה שלנו באופן טבעי תתקן את עצמה למנח הנכון ואנחנו כבר נראה ונרגיש יותר טוב. כדי להסביר את עצמי באופן ברור יותר עשיתי סרטון עוד כשהייתי בהריון. תראו איך היציבה משתנה ואיך הכל נראה (ומרגיש) אחרת כשעומדים נכון. בסרטון אני מראה את שני הקיצונים- כשמשוחרר או מכווץ מידי ואיך זה נראה כשזה מתון ונכון.
שימו לב! אני עושה את זה כל יום כל היום ולכן מרגישה בנוח לעשות זאת גם בהריון. אם לא עשיתן את זה לפני חכו עד סוף ההריון שימרו על יציבה נכונה בלי לכווץ את הבטן. 

2. מודעות גופנית חיובית והרגשה טובה-

מצלמה ומראה מעוותים. הכלים האלה מקבלים החזרי אור מזוויות שונות ובצורה שונה מהגוף שלנו עצמו ולכן, כמה שזה נראה דומה לפעמים אין קשר בין מה שרואים במראה לבין המציאות. אני למשל בן אדם לא פוטוגני בעליל. לא יוצאת טוב בתמונות. אז נכון שגם במציאות אני לא מלכת היופי (למה צריך להיות?) אבל הדברים שבולטים במציאות הם שונים ממה שבולט בתמונות. יש כאלה שהם בדיוק הפוך. תווי הפנים שלהם כל כך בולטים כך שזה נראה טוב מאוד בתמונות. כל מי שעוסק באיפור למופעים ומצלמות יגיד לכם שכדי לגרום לבן אדם להראות טוב וטבעי צריך לשים איפור כבד (גם גברים) כדי שזה יראה נכון. כי תמונות מראות ותאורה מעוותות.
אז מתוך הידע הזה תבנו מודעות חיובית והרגשה טובה. איך עושים את זה? פשוט ליהנות!
תתחילו לצלם תמונות סלפי שלכם מלמעלה. תרימו טיפה את היד מעבר לראש ותצלמו, תחמיאו לעצמכם על התמונה ותסתכלו על הטוב. תפסתם אומץ? יופי! עכשיו תצלמו את עצמכם מלפנים, בלי פוזות ותראו את הטוב, בדיוק את אותם הדברים שראיתם קודם יותר בקלות. הצלחתם? אתם בכיוון הנכון

3.לאכול טוב-

לא! כדי לרזות ולעצב את הגוף לא צריך לגווע ברעב וגם לא לסבול. צריך לאכול נכון וטוב (וטעים! לא לוותר על תענוגות!). כתבתי על זה פוסט שלם ואני מאמינה לכל מילה בו.

4.מתנות קטנות-

לישון טוב כמה שעות בלילה, לנשום נשימות עמוקות מידי פעם, להוריד עומס, להתפלל או לעשות מדיטציה, לעשות פעילויות גופנית ומגוונות. מתנות שמביאות תוצאות!

5. ולנשים בהריון או לאחר לידה שבינינו: להתרכז בעיקר ולא בטפל-

דיי! את יוצרת בתוכך חיים… זה הרבה יותר חשוב מאיך שהבטן נראית. את תעלי במשקל, תרדי, יכאבו לך כל מיני מקומות ובסוף תלדי. תקבלי יצור חי שחיכית לו כל כך הרבה… זה העיקר פה! לא הבטן… עם ההרגשה הטובה והאמונה שלך בעצמך יבוא גם השינוי החיצוני ויישקף את ההרגשה שבפנים.

שלבו את כל הטיפים האלו עם ספורט לבחירתכם אפילו אם זה רק לכמה דקות. תתחילו…

ככה רואים תוצאות!

                         כי זה פשוט ליהנות!

רוצים עוד? הירשמו כעוקבים בבלוג


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *