איך להָנות בליל הסדר עם הילדים


אתם רואים את זה מלא:

איך לשרוד את ליל הסדר?

או

איך לעבור את ליל הסדר עם הילדים?

זה תמיד נותן לי הרגשה כזאת שלילית. עם ילדים לא צריך לשרוד, לא צריך להעביר את הזמן ובוודאי שלא צריך להשתגע.
צריך (ואפשר) להָנות!

אז איך נהנים בליל הסדר עם הילדים?

תכינו מראש.
תכינו יום לפני את התיק עם כל הציוד (בעיקר אם אתם נשארים לישון)
תכינו מראש את המתנות / האוכל / הציוד הנוסף שאתם מביאים
תארגנו מראש במחשבות את סדר היום. מתי קמים מתי אוכלים ומתי יוצאים לדרך. אפשר גם לכתוב על דף ולעדכן את כל בני הבית בתוכנית.

תאכלו לפני.
כן יש מלא אוכל על השולחן בליל הסדר אבל עד שתגיעו אליו אתם וגם הילדים תהיו מותשים. אז תעשו לעצמכם טובה ותאכלו כמו שצריך לפני שאתם יוצאים. תזמינו אוכל או תבשלו, לא משנה מה העיקר להיות נינוחים ויחסית שבעים.

צאו מוקדם.
אם ביצעתם את טיפ מספר 1 הכל כבר מוכן אז למה לכם להיתקע בפקקים? להילחץ בזמנים? קבעו את הנסיעה על זמן השינה של הילדים וצאו לדרך. אולי תספיקו לטייל באמצע או לעזור קצת למארחים אפילו ומתוך כך להרגיש קצת יותר בבית ולא תקועים.

קחו אחריות.
נכון פתאום יש מלא ילדים ויש סבא/ סבתא או מבוגרים אחרים שאפשר להפיל עליהם את התינוק ושהם יסתדרו עם הבכייני… אבל עדיין אתם ההורים. אם יש לכם תינוק/ת מתחת לגיל חצי שנה זה זמן מאוד מורכב ועמוס. היו קשובים לצרכים של הבייבי ואם צריך תפרשו מהסדר בלי רגשות אשם לאף אחד מהצדדים. אם למדתם שפת התינוקות של דנסטן זה יהיה לכם קל וברור מאוד להבין את הצרכים של הבייבי אבל גם אם לא אתם ההורים ואתם צודקים!

חייכו.
נשמע דבילי נכון? אבל גם כשאנחנו מוקפים באנשים האהובים עלינו בעולם יש רגעים קצת יותר קשים. גם אז תחייכו, אפילו אם זה דורש זיוף, והנחת והאושר יבוא מבפנים.

מאחלת לכם חג פסח מהנה ומלא הקשבה!

דפנה אברהמי
052-5585376


2 thoughts on “איך להָנות בליל הסדר עם הילדים”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *